Kniha návštěv

Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!

MShinom | 19.08.2018

Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!
Мегафон: +7(495)908-97-71
Мтс: +7(915)448-25-25
Хранение шин.
1. Шиномонтажные работы.
2. Снятие секреток.
3. Переобувка шин.
4. Ремонт проколов и порезов.
Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
Звоните!

Букинг.ком закрыл продажи в Крыму

Korot.Ira | 18.08.2018

Букинг прекратил сбор отзывов и оценок туристов на крымские объекты. Где и как теперь выбирать отели ?

Теперь бронируем на mybookit.ru

essay-zone.com

MelaniT | 06.07.2018

___123___Kniha navstev :: Biomeciky Rypar___123___

Спасибо!

Мария Тимцова | 15.06.2018

Спасибо! Интересно очень :)

Zdravím p. Rýpare

J.Jirsa | 20.12.2017

Musím Vám poděkovat za zaslání požadovaných odrůd. Komunikace s Vámi byla velmi dobrá a vstřícná a přestože jsem v rámci objednávky opomenul uvést dodací adresu a než jsem si to dodatečně uvědomil, obdržel jsem od Vás e-mailem upozornění na tento nedostatek, což jsem okamžitě doplnil. Těším se proto na další spolupráci, neboť máte co nabídnou, a to nejenom pokud se týká odrůd, ale i v oblasti pěstování mečíků. Myslím, že každý se tam má možnost najít, a i když ne každý půjde třeba stejnou cestou, tak v základních přístupech určitě mu Vaše rady budou vodítkem. Pro mne krom jiného, z toho vyplynulo provádět důslednou negativní selekci, což jsem opomíjel, a proto v roce 2018 musím v tomto směru zjednat nápravu.

Zdraví Jirsa

Re: Zdravím p. Rýpare

Lubomír Rýpar | 28.12.2017

Vážený příteli,
díky za podporu. Každý, s nímž je rozumná domluva a je ochoten respektovat vysoký nadstandard, má u mne dveře otevřené a zaručený kredit.
Negativní výběr je největším kamenem úrazu. V celém Gladirisu znám jen 3 pěstitele, kteří jeho zásady dodržují a nejvíc je to viditelné na výstavních stolech. Ti ostatní, pod ideologickým vedením pana předsedy, o tom tak maximálně diskutují, kdykoliv se zeptáte, tak budou přísahat, že tyto zásady dodržují, ale v reálu skutek utek. Pohled na jejich porosty je pro mne dost bolestivý. Maximálně občas odstraní zjevně nemocné, usychající jedince, ale to s negativním výběrem nemá nic společného. To je pouhé pohřebnictví, odklizování mrtvol. Základní a nejvíc opomíjenou zásadou negativního výběru je to, že se netýká jen jednotlivých rostlin, ale se stejnou přísností i jednotlivých odrůd. A to je v rozporu s módním trendem produkce a tomu navazujícímu sběratelství odrůd, honbou za odrůdami kde rozhoduje kvantita, ne kvalita. Vyhnout se tomu, to chce hodně odvahy a sebezapření. Jste připraven dát se touto cestou? V případě kladné odpovědi vám blahopřeji, budete čtvrtý do party.

Re: Re: Sdělení

J.Jirsa | 05.06.2018

Pane Rýpare,
chci Vám tímto sdělit, že zaslané hlízy se mají čile k světu, a to i přes klimaticky nevhodné počasí, kdy při klíčení a i v současné době panuje trvale suché počasí. Ještě štěstí, že máme vhodný zdroj vody. Jinak by to byla katastrofa, neboť naší oblasti Jindřichohradecka se vodní srážky vyhýbají. Zároveň, jak jsem se již dříve vyjádřil jsem ve vlastní sadbě zaháji "negativní výběr". Zatím to je jen v počtu jednotlivých rostlin, které již v této fázi vykazovaly vady růstu. Fakticky tedy nejde o negativní výběr, ale jak správně říkáte jde o pohřebnictví. To hlavní mne ještě teprve čeká až jednotlivé rostliny (odrůdy) ukážou co fakticky v nich je, nebo není. Asi to bude chtít hodně rozhodnosti v dané fázi.

Zdraví Jirsa

Re: Re: Re: Sdělení

Lubomír Rýpar | 10.06.2018

Pane Jirso,
letos jsou velké problémy se suchem i u mne, navíc mám zdroj vody tak maximálně na zeleninu. Mečíky pěstuji jako zemědělci polní plodiny jen za přispění atmosférických srážek. A to se správný způsob pěstování projeví o to více, extrémním podmínkám nejlépe odolávají vitální a zdravé cv. Kdo má kapkovou závlahu může pěstovat vše, nepozná rozdíl mezi dobrou a špatnou odrůdou. Se zmíněným pohřebnictvím začínáme v první fázi růstu, odstraňujeme nezdravé, netypické, zakrnělé či šavlovité rostliny. Pravý negativní výběr přijde na řadu až před květem, kdy je viroza dobře viditelná, nebo ještě lépe během květu, kdy klas upotřebíme (dobře prodejné jsou i flekaté květy od CMV) a rostlinu zlikvidujeme. Přiznám se, že mám sortiment už dávno vyčistěný, tak likviduji takto jen minimum rostlin. Něco jiného jsou nové nákupy, když narazíte na nezodpovědného dodavatele jako já loni na Markevičiuse z Rigy. 3/4 odrůd jsem zlikvidoval hned v prvním roce pěstování, vše jen kvůli viroze. A to chce hodně sebezapření, které má jen málokdo, ale letitá zkušenost mi ukázala, že nemá žádný smysl trápit se s odrůdami citlivými na virozu, dnes už je bohatý výběr krásných a zdravých cv. ve všech barvách a kombinacích, stačí jen vědět u koho je nakupovat.
Zdravím a věřím, že nám konečně zase zaprší.

Velké zklamání

Josef B. | 10.12.2017

Pane Rýpare,

bohužel, ale musím zde konstatovat, že zkušenost s pokusem o objednání hlíz mečíků u Vás byla velice hořká. Objednával jsem si u vás mečíky, v počtu 3 nebo 5 kusů, přesně podle instrukcí, které máte na svých stránkách. Komunikace s Vámi je na velice dlouhou dobu, ale dobře. Od objednání mne ale jen osočujete z kšeftaření a kdesi cosi. To vše jen proto, že nechci akceptovat, že v podstatě všechny kultivary, o které jsem měl zájem, nahradíte jinými. A když Vám člověk zavolá, aby vše vyjasnil, nenecháte ho ani domluvit, a pořád mluvíte jen o tom, že nejste schopen dodat více než třeba jeden kus od kultivaru. Budiž, proč ne. Rád alespoň vyzkouším. Ovšem jen do té doby, než dojde na seznam objednaných hlíz. To se pak člověk dozví, že vlastně už nemáte v podstatě žádné. Přitom kdybyste odpověděl hned po mé objednávce, ještě by možná byly...Zajímavé. V tom případě ale neinzerujte žádné, přebytky nabídněte svých přátelům a stálým zákazníkům, a obyčejná veřejnost si nemusí dělat falešné naděje. JB

Re: Velké zklamání

Lubomír Rýpar | 16.12.2017

No, tak si představte tu nehoráznou drzost, že jsem si dovolil panu B. odmítnout zaslání mečíků. A že to bylo rozhodnutí velmi správné mi potvrdily následné výlevy uražené ješitnosti ať už v mailech tak ostatně i zde. Ale beru to jen jako nepochopení toho, že moje stránky nejsou žádným shopem s překupnickým zbožím diskutabilní kvality, ale skromná nabídka přebytků toho nejlepšího, co je ve světě v současnosti k mání, navíc ve špičkové kvalitě hlíz a vše z vlastní produkce. Dobrého je vždy pomálu.
Pro obyčejnou veřejnost, jak se trefně nazýváte, jsou určeny kolekce za 150 Kč a i kdybyste si k ní přiobjednal něco ze sortimentu na zkoušku, jak to mnozí zahrádkáři dělají, bylo by vše vyřízeno bez problémů. Tuto nabídku jste ignoroval a místo toho si objednal jen samé novinky, samozřejmě hlavně ty málo namnožené, v počtu do 5 ks od cv. a se striktním zákazem jakékoliv náhrady. Splnění takových požadavků je nad mé možnosti, proto jsem vám jasně a srozumitelně napsal, abyste se obrátil na velké firmy (typu Lukon). Bohužel, ani tento návrh nepadl na úrodnou půdu. Ale s tím se počítá, že se čas od času objeví zákazník prudič, s kterým rozumná domluva není možná, protože je přesvědčený o tom, že jedině on rozhoduje o tom jaké mečíky a v jakém množství jsem mu povinen dodat.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek